Kapadokya Otelleri

 • Kapadokya Ihlara Konakları

  Kapadokya Ihlara Konakları

  Kapadokya Ihlara Konakları oteli Kapadokya bölgesinin merkezi bir konumunda yer alır. Otelin tarihi bu bölgede Osmanlı Devleti zamanında yaşamış Rumlara dayanır. 1924 yılı mübadelesinden sonra yakın tarihte konakların restore edilmesi ile tekrar canlandırılmıştır.

  Kapadokya Ihlara Konakları Odalar ve Hakkında

 • Kapadokya Karamanlı Konağı

  Kapadokya Karamanlı Konağı

  Karamanlı Konağı Hotel, bu bölgede yaşamış olan Karamanlı bir Ortodoks aileden kalma bir konak oteldir. ​120 yaşında olup odaları kemer mimarisi ile dekore edilip yapılmıştır. Güzelyurt, Gelveri de olan otel Kapadokya bölgesine gelen yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaktadır.

  Kapadokya Karamanlı Konağı Odalar ve Hakkında

 • KAPADOKYA STONELAKE HOTEL

  KAPADOKYA STONELAKE HOTEL

  Kapadokya bölgesinin dağ ve göl manzaralı balayı oteli. Manzaralı balayı odalarında konaklama. Şehrin gürültüsünden uzak bir tatil.

  KAPADOKYA STONELAKE HOTEL Odalar ve Hakkında

 • Antik Gelveri Cave Hotel

  Antik Gelveri Cave Hotel

  ​Cappadocia Gelveri Cave Hotel, Osmanlı zamanında yaşamış Rum mimarlar tarafından yapılmıştır. Kapadokya bölgesinin yeraltı şehirlerine ve Kapadokya'nın en çok ziyaret edilen vadisi Ihlara vadisine yakınlığı ile bilinir.

  Antik Gelveri Cave Hotel Odalar ve Hakkında

 • Mayaoğlu Konağı

  Mayaoğlu Konağı

  Mayaoğlu Konağı 150 yaşında olmakla beraber muhteşem bir manzaraya sahiptir. Kapadokya'nın kendine has kemer örme taş planı ile yapılmıştır.

  Mayaoğlu Konağı Odalar ve Hakkında

 • Kapadokya Akıncı Hotel

  Kapadokya Akıncı Hotel

  Kapadokyada yaşamış olan Rumlardan kalma konak oteldir. 1924 yılana kadar Rum ailesinin kullandığı konak restore edilerek kullanıma tekrar açılmıştır.

  Kapadokya Akıncı Hotel Odalar ve Hakkında

Kapadokya Balayı Otelleri

Kapadokya tarihi ve doğasını bilmeyen yok. Peki ya kapadokya otelleri hakkında neler biliyoruz. Kapadokya otelleri konaklar şeklinde çalışma prensiplerine sahiptir. Konakların odaları mağara veya kemer tipinde olmaktadır. Gerçek Mağara odalar 1500 yıllık ortalama değere sahiptir. Kemer tipindeki odalar ise 150 yıllık ortalama değere sahiptir. Her bir oda farklı dizayn edilmiş büyüleyici etkiye sahiptir. Oda seçimlerinizde mağara veya kemer odalar fiyat farkı olmamakla beraber fiyat farklılığı odaların içerisinde bulunan jakuzi ve gecelik konaklama sayılarında olmaktadır.

Kapadokyada Nevşehir Otelleri, Ürgüp Otelleri, Avanos Otelleri, Göreme Otelleri, Güzelyurt Otelleri ve Ihlara otellerini başlıca Kapadokyada bulunan balayı ve tatil otelleri olarak sayabiliriz. Güzelyurt Kapadokyada Balayı otelleri konusunda çok eskiye dayanan bir tarihe sahiptir. Çünkü M.S 300 yıllarında Ortdoks mezhebinin kurucusu bu bölgede yaşamıştır. Güzelyurt eski adıyla Gelveri eski bir şehir olarak nitelendirilmektedir. Birçok açılan yer altı şehri mağaaralar ilçe merkezinde de görülebilmektedir.

Güzelyurt Kapadokya otelleri genel anlamda mağara ve kemer odaları olan tarihi turistik ve butik bir otel anlayışı ile özellikle balayı konusunda misafirlerine huzur dolu bir tatilin hayalini yaşatıyor. Güzeyurt\'ta balayı otelleri Kapadokya Ihlara Konakları, Karamanlı Konağı, Antik Gelveri Cave\'s Konağı, Selanik Konağı, Akıncı Konağı ve Mayaoğlu Konağı olmak üzere oteller bulunmaktadır. Fiyat kalitesi hizmet anlayışı doğal manzarası ile şömineli kafeleri birden fazla restautantı tatilinizi yapabilmeniz adına herşey planlanmıştır.

biz sizi arayalım