Kapadokya Balon Turu

 Kapadokya'da balonla uçmak gerçekten de hayatınızın en harika deneyimi olacaktır.

Kapadokya'da  balon turu ile eşsiz bir deneyim kazanmak için en uygun fiyatlar sunmuş olan Lanora Turizm Travel Agency seyahat acentamız ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır.

 

Gökte ağır ağır süzülerek bölgenin eşsiz güzelliklerini görme imkânı bulabilirsiniz.

 

1 saat 30 dakika süren balon turu, sizi Kapadokya da  yürüyerek ulaşamayacağınız en uzak noktalarına kadar götürür. Sabah 05.00-06.00 arası kaldığınız otelden balon araçlar ile  alınır kalkış alanına getirilirsiniz.

 

Kalkış alanında Balonlar hazırlanırken yolculara çay, kahve, kek, poaça... vs. türünden açık büfe hafif bir kahvaltı verilir. Yolcular bu arada balonun hazırlanışını seyretme imkânı bulurlar.

Saat 06.00 civarında balonlar havalanır. Yaklaşık 1000 feet irtifaya çıkılarak gündoğumu ve genel Kapadokya manzarası seğredilir. Daha sonra vadi içlerine inilerek fotoğraf çekimleri için peri bacaları ve vadi manzaraları sunulur.

 

Uçuş 1 saat   ile 1 saat 30 dakika arasında sürer.

 

İnişte şampanyalı bir kutlama yapılarak uçuş hatırası olarak yolculara uçuş sertifikası ve balon şapkası hediye edilir. Saat 08.00-08.30 arası yolcular tekrar kendi araçlarımızla otellerine bırakılır.

 

Toplam balon macerası yaklaşık 3 saattir.Hava Şartlarına göre balon turları düzenlenmektedir.

 

 

 

BALONLAR NASIL UÇAR?

 

Balonlar doğanın kanunlarından bir tanesi olan "ISINAN HAVA YÜKSELİR" prensibi ile uçmaktadır. Balonun içindeki hava ısındıkça balon yükselir. Balonun içindeki hava soğudukça balon alçalır. Balonu uçurmak için önce güçlü bir vantilatörle şişirilir, sonra da bu hava ısıtılır.

 

 

 

BALON UÇUŞLARI NEDEN SABAH YAPILIR?

 

Güneşin doğuşunun ardından ilk saatlerde tüm balonlar kalkıyor. Çünkü bu saatlerde en soğuk, en sakin zamanıdır.

 

Bu tür bir hava, yumuşak iniş ve maksimum yükselme kapasitesine imkan tanır.Bir de günün geri kalanını da  Kapadokyanın  diğer keyifli faaliyetlerinden yararlanma imkanı olur.

 

biz sizi arayalım