Kapadokya Turları


Kapadokya Turları ve Kapadokya Hakkında

Kapadokya kelimesi artık "Güzel Atlar Ülkesi ve Periler Diyarı" anlamına geldiğini bilmeyen yok. Kapadokya ya ayrıca yeraltı şehirleri ülkesi diyebiliriz. Çünkü Kapadokya’da o kadar fazla mağara ve yeraltı şehri var ki saymakla bitiremeyiz.

Kapadokya'yı çevreleyen ve Kapadokya'yı Kapadokya yapan iller Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Niğde ve Kırşehir'in 255 km karelik alanına denilmektedir. Bu illerin Kapadokya olarak anılmasının sebebi 3 büyük dağdan kaynaklanır. Hasan Dağı diğer adıyla Melendiz, Erciyes Dağı diğer adıyla Argeos ve Göllü Dağı milyonlarca yıl önce büyük bir volkanik patlama gerçekleştirmiş ve bu 255 km karelik alan lavlar ve tüf tabakasıyla kaplanmıştır. İnsan doğasında barınak yapma ihtiyacı doğdu. Opsidiyen taşlarının keskinliğini bulan halk sert kayalarda bunun işe yaramadığını anlayınca daha yumuşak kolay oyulabilir alanlarda mağarayı nasıl yapacaklarına odaklandılar ve Kapadokya bu konuda onlara kucak açtı. Binlerce yıl önce insanların doğal yaşama uyum sağlayabilmek için küçük çaplı mağaralar açılsa da artık görkemli bir mağara şehri yani "yeraltı şehri" yapmaya başladılar ve usta eserlerinden birisini Derinkuyu da diğerini ise Kaymaklı da gösterdiler.

Kayalar kolay oyulmaya müsait dedik ve insanoğlunun yapmış olduğu yeraltı şehirlerinin yanı sıra doğanında bu tüf tabakasına etkisi muazzamdır. Kapadokya Peri bacaları işte bu tabiat harikasının bizlere sunmuş olduğu en güzel görsel eserlerden birisidir ve bunun yanında büyük bir çökme ve sel sularının etkisiyle oluşmuş Ihlara Vadisi Kapadokya ziyaretçilerinin uğrak noktaları olmuştur.

Kapadokya tur programlarımızda ortak gezilecek yerler şu şekildedir; Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar, Asmalı Konak, şarap mahzenleri (isteğe bağlı), çömlek atölyeleri, Paşabağları Peri Bacaları, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Güvercinlik Vadisi, Ihlara Vadisi, Sofular Vadisi, Gaziemir Yeraltı Kervansarayı, Selime Manastırı Katedrali, Narlı Göl, Yüksek Kilise, Kilise Camii Aziz Gregorious Kilisesi, Güzelyurt Yeraltı Şehirleri ve Manastırlar Vadisi .

Kapadokya’da kalınacak oteller konusunda hizmet veren Kapadokya Ihlara Konakları Oteli 5 konak toplam 60 odalı mağara kemer odaları, terasından bakıldığında muhteşem manzarası ve şömineli restaurant ve kafeleri ile tam hayallerinizi süsleyen konak misafirlerini ağırlamayı beklemektedir. Kapadokya Ihlara Konakları Otel; Kapadokya balayı tatili, Kapadokya Turları ve Tüm Kapadokya Organizasyonları için Kapadokya da tercih edilebilecek en güzel Kapadokya otelleri arasında yer almaktadır. Lanora Turizm de Kapadokya Turlarında Konaklama hizmeti İçin Kapadokya Ihlara Konakları’nı tercih etmektedir.

Türkiye’nin her yerinden Kapadokya Turları organizasyonu gerçekleştiren Lanora Turizm Travel ; Konforlu araçlar, profesyonel rehberler ve Kapadokya’nın ruhuna uygun otel konaklaması ile Kapadokya keşfi için en çok tercih edilen seyahat acentalarından birisi olmuştur. Gruplara özel Kapadokya turları dışında Okul Turları, Adana, Mersin. Tarsus, Osmaniye, İskenderun, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep çıkışlı Kapadokya turları da Lanora Turizm Travel tarafından gerçekleştirilmektedir. Kapadokya Turları ve Kapadokya da yapmayı planladığınız tüm organizasyonlar için Lanora Turizm Travel ile irtibata geçebilirsiniz.

biz sizi arayalım